PYRIMOR Kapelka Muzička Fotečky Videjka Propaganda Kontakt

Martin Barla má najviac činelov z popradských bubeníkov (2003.10.14)

Poprad - Najväčšou batériou činelov sa môže pochváliť iba jeden bubeník pod Tatrami. Je ním Martin Barla z popradskej metalovej formácie Astarot. Pri hre používa až deväť činelov rôznych veľkostí. Verný je však jednej značke. Zbierku skompletizoval iba nedávno. "Posledný činel som si kúpil asi pred dvoma mesiacmi, plánujem však sadu doplniť ešte o jeden menší. Musím povedať, že všetky činely aj pri hre používam. To, či ich mám najviac neviem, ale nespomínam si, že by niektorý bubeník tu v Poprade mal činelov viac, ako ja," pochválil sa nám jeden z najlepších a najtechnickejších hráčov na bicie nástroje v okolí.

Martin nie je za bicou súpravou žiadnym nováčikom. Paličky chytil po prvýkrát do rúk ako študent gymnázia v roku 1989, keď Astarot vznikol. Odvtedy im ostal verný a ako nám povedal, nemieni sa ich tak skoro vzdať. Postaviť si takúto batériu činelov priniesol sám život. Popradčan sa netají tým, že kvalitné činely sú základom pre dobrý zvuk kapely. Byť originálnym však aj niečo stojí. "Nie je to lacná záležitosť. Za všetky činely som zaplatili niekoľko desiatok tisíc korún," priznal sa nám bubeník, ktorého záľubou sú okrem bicích aj počítače a kinematografia. Zvuk Martinovej bicej súpravy a činelov je najlepšie počuť na novom CD Astarot.

Novou kapelou v ktorej M. Barla pôsobí, je zoskupenie s názvom Pyrimor. Tá nedávno absolvovala svoju koncertnú premiéru v kežmarskom amfiteátri.

originálne médium