PYRIMOR Kapelka Muzička Fotečky Videjka Propaganda Kontakt

PYRIMOR, MORANA (2008.06.28)

Na poslednú chvíľu som sa rozhodla, že skočím do Haligandy. Dostala som iba echo – plagáty som nevidela (a ktovie, kde boli), čiže som vlastne ani nevedela, kto tam hrá. Vďaka nedostatku informácií napríklad o začiatku koncertu som teda prišla až po SICKDOGoch akurát na zvukovku MORANY, ktorá následne odpálila svoje vystúpenie efektnou pyrotechnickou vložkou.

Ľubovnianski rockeri sa mi vcelku páčili, aj keď to nie je práve môj vkus. Akurát mi išli na nervy skladby postavené tak, že to stále vyzeralo, že končia a zakaždým sa ešte tak trikrát rozbehli. Nič proti momentu prekvapenia, ale počas jednej pesničky byť trikrát prekvapený ide trochu na nervy. Mierne gýčové rekvizity ako truhla a hlava so svietiacimi očami mi prišli trošku z cesty, ale koncert je koncert a na štúdiovej nahrávke by mi možno použitie oných artefaktov zmysel dalo. Neviem. Čo sa mi páčilo, boli slovenské texty a celkom pekne vyriešené vokály. To, že vpredu stáli iba fotografi, to je môj obľúbený fenomén – pôsobí smiešne, keď sa kapela kŕčovito snaží robiť šou „A všetcíííí“ a ľudia na nich apaticky pozerajú spoza piva a okrem potlesku neposkytujú žiaden feedback.

V porovnaní s PYRIMORom mi šou MORANY prišla málo komplexná. PYRIMOR vystúpenie okorenili recesistickými scénkami na tému Oddelenie pociťovania lásky, ktoré premostili s hudbou. Okrem toho, že to bolo zábavné, páčilo sa mi, že to malo logiku. Pôsobili absolútne prirodzene, bavili sa a naozaj vyzerali ako doma, čo teda aj boli :-). PYRIMOR jednoznačne odporúčam VIDIEŤ. Čo sa týka hudby: vcelku šťavnaté a svieže, tak akurát na pogo. Opäť slovenské texty. Ja osobne som si schuti dala „Windmill“ – podarená a zábavná verzia „Na kráľovej holi“ ma rozveselila. Nuž poniektorí sa tu chodíme na koncerty baviť. A misia sa podarila, po PYRIMORE mi ostala naozaj skvelá nálada.

originálne médium