PYRIMOR Kapelka Muzička Fotečky Videjka Propaganda Kontakt

MRAMOROVÁ NOC / BIKE WEEKEND PIENINY alebo neplánovaná Tour de Zamagurie (2008.08.23)

Nultý ročník rockového festivalu Mramorová noc (BESTILA, MORANA, PVC, M-STATION, GAGAS, ASTAROT, AMATAE ADEA, SHANDY A ESTER, PYRIMOR, ST.BLACK, HEAVEN DEVILS) sa konal v krásnom prostredí stredovekého tábora pri Staroľubovianskom hrade. 12 kapiel, veľké očakávania. Naozaj som sa na Mramorovú noc tešila, ale päť minút po tom, čo som si sadla na lavičku pod pódiom, mi zamrzol úsmev na tvári. ASTAROT na pódiu. Odrazu zvukár vypol speváka. Málo času. Tak to nasrdený ASTAROT zabalil a vyhlásil, že ide domov. Čo by nebolo také zaujímavé, keby sa ASTAROT nedelil o členov s PYRIMOROM, ktorý mal hrať okolo jedenástej večer a my sme dorazili ako verní fanúšikovia s nimi a kvôli nim. Komu by úsmev v takom prípade nezamrzol… Kým sa riešilo, čo s naším kultúrnym programom, sedeli sme na kopci oproti pódiu a pobavene sme sledovali zvučenie nasledujúcej kapely. Zvukár bol popletený a kapela nervózna. Mimochodom, po lúke oproti pochodovala skupina ľudí v dobových kostýmoch, ktorí mali nejakých kamošov aj v areáli Mramorovej noci, ale bohužiaľ sa mi nepodarilo zistiť, čo to vlastne robili, nevšimla som si žiadne informácie okrem poradia kapiel fixkou na papieri napísaného a zaveseného na bráne a stánku s pivom.

Už som sa začínala koncentrovať na to, že sa vrátim domov s dlhým nosom, ale medzitým sa objavila na obzore iná alternatíva kultúrneho programu na tento večer, a síce výlet na Červený Kláštor na motozraz BIKE WEEKEND PIENINY 2008. ASTAROT účasť odriekol práve kvôli inkriminovanej Mramorovej noci, ktorá po organizačnej stránke zlyhala tak, že nemalo zmysel tam ostávať. Toto mi zdvihlo náladu tak, že som zobrala bublifuk 3 v 1 s píšťalkou a kvíkatkom a išla som podporiť aktuálne hrajúcu kapelu. Sedem strún basgitaristu som síce veľmi nepočula, ale aj tak treba povedať, že toto nebola nijaká zbierka pätnásťročných chlapcov, ale po technickej stránke naozaj klobúk-dole kapela. Skvelé klávesy, dobrý spevák. Štýlovo progresívna vec, niečo na spôsob DREAM THEATER. A čo sa mne osobne páčilo – jeden z mála slovenských spevákov, ktorý neprznil angličtinu slovenským prízvukom. No lenže, “nečakane”, GAGAS si zahrali tak zo štyri pesničky a ich vystúpenie skončilo, bohužiaľ, nemali sa tak dlho zvučiť :-). Škoda, veľká škoda tej Mramorovej noci a nebolo to len mrzutým počasím.

Zvdihli sme sa teda z lavičky postavenej dole kopcom (ešte dobre, že nikto nepogoval, keby sa potkol, tak sa zgúľa dole) a išli sme si pozrieť strategicky rozmiestnené zvieratká ako zajace, ovce, dravé vtáky, či pávy :). Ten stredoveký tábor je pekné miesto. Toľko k Mramorovej noci.

Naskákali sme do áut a vybrali sme sa na Červený Kláštor. Na prvej križovatke sa nám podarilo zle odbočiť, takže sme si nechtiac urobili výlet k poľským hraniciam :). Nakoniec sme sa šťastne dostavili do areálu penzionu Pltník v Červenom Kláštore, ked sa konal BIKE WEEKEND PIENINY 2008. Prišli sme akurát, keď sa konala súťaž v – neviem presne, čo bolo atribútom výhry, ale odvážni páni si na hlavy nasadili prezervatívy a potom ich nafukovali :-). Každopádne, “dobrovoľní darcovia orgánov” nesklamali nikoho, kto si myslel, že sa vedia baviť. Ako sa hovorí, čo neplánujete, najlepšie hrá - PYRIMOR žal úspech, rozosmial I rozcítil napriek tomu, že predviedol iba skrátený program. Synček lebka zabalená do perinky, čoby rekvizita k novej scénke, mal úspech. Pri ASTAROTE zasiahla vyššia inštancia a odniesla jeden zo stolov na terase Pltníka, aby sa uvoľnilo miesto pre tých, čo sa už začali baviť. Na MAGIC SEVEN, hrajúcich prevažne veľmi vydarené covery rockovej klasiky, sa zábava rozbehla tak, že napríklad taký spevák ASTAROTU si trsol aj na lavičke :). Teda – večer s kadejakým začiatkom, ale vypálil nakoniec dobre. Na Mramorovú noc sme sa však už nevrátili.

originálne médium